Samsung Tamir Servisi

 Samsung’un bu yılın başlarında duyurduğu 55 inç OLED HDTV‘nin fiyatının yüksek olacağı biliniyordu, ancak görünüşe göre bayağı yükseklerde olacak. Associated Press’in haberine göre ürünün yurtdışı satış fiyatı 16 bin TL seviyesinde olacak.

Bir Samsung sözcüsü haber ajansına, şirketin Super OLED TV’sinin bu yılın ilerleyen aylarında piyasaya çıkacağı anavatan Güney Kore’de 10 milyon won’un üzerinde bir fiyata sahip olacağı şeklinde bilgi vermiş, ki bu da 15.5-16 milyar arasında bir fiyata denk geliyor. Samsung, bu OLED HDTV’yi 2012′nin ikinci yarısında çıkaracağını CES 2012′de açıklamıştı, bu da cihazın geliştirme çalışmalarının planlandığı şekilde ilerlediğine işaret sayılabilir.

Samsung gibi LG de CES 2012′de 55 inç ekranlı OLED TV tanıtmıştı. LG’nin bu TV’yi 14-14.5 milyar TL aralığında satacağı ve ürünün yaz aylarında, yani Samsung’unkinden daha önce piyasada olacağı söylenmişti. AP, Samsung’un TV bölüm şefinin sözlerine atıfta bulunarak HDTV boyutlarındaki OLED ekranların hem adaptasyon hem de fiyatlandırma açısından genel kullanıcı kitlesiyle buluşmasının en az iki veya üç yıl alacağı şeklinde bir tahminde bulunmuş.