Samsung LED Tv
LED TV Teknolojisi
Normal televizyonlar görüntüyü oluşturmak için arkadan aydınlatmalı floresan lambalar kullanırlar. Samsung LED TV ise görüntüleri beyaz LED (Işık Yayan Diyot) ışığı kullanarak oluşturur. Bu teknoloji, dizüstü bilgisayar ekranlarında kullanılan teknolojinin aynısıdır. LED'ler çok daha az enerji harcayarak daha yüksek renk, kontrast ve netlik kontrolü sağlar.
LED Televizyon
Yakın zamanda sıradan LED TV'ler LED'leri arkadan aydınlatmalı olarak kullanmaktaydılar. Samsung tasarımcılarıysa LED ışıkları televizyonun çerçevesinin yanına alarak dünyanın ilk yandan ışık veren LED televizyonlarını üretti. Bu yeni teknoloji sayesinde ultra ince televizyonlar artık hayal olmaktan çıkıyor.
Samsung LED TV
Mükemmel görüntü, şık tasarım ve çevre dostu teknoloji. Samsung LED TV teknolojisi, insanların televizyonlarıyla olan etkileşim ve deneyimlerinde devrim yaratıyor. LED TV teknolojisi Samsung'un verimlilik, yenilikçilik ve tasarım alanlarındaki teknoloji önderliğinin sembolü haline geliyor.
LED TV görüntü kalitesi
İş televizyon izlemeye gelince en önemli şey yayının ekranda nasıl göründüğüdür. Bu noktada Samsung LED teknolojisi, karşı konulmaz bir deneyim için benzersiz görüntü kalitesi sunuyor.

Mega kontrast
Samsung LED teknolojisinin parlaklık kontrolü son derece duyarlı. Akıllı LED teknolojisi sayesinde her bir LED ışığının parlaklığı otomatik olarak ayarlanabilmekte. Bu geniş renk kontrastı sayesinde daha koyu ve gerçekçi siyahlar sağlanıyor.

Doğal renk spektrumu
Samsung LED teknolojisi, her bir LED ışığının kendi başına açılıp kapanabilmesini sağlayan özel bir tasarıma sahip. Bu da televizyona daha geniş bir renk skalası kullanarak yüksek bir derinlik hissi yaratma imkanı tanımakta.

Daha berrak görüntü
Samsung LED teknolojisi; 1920 x 1080 çözünürlükte, Full HD kalitesinde, canlı ve keskin görüntüler sunuyor. Görüntü bozulmalarına izin vermeyen teknolojisi, yüksek tarama hızıyla birleşerek, spor karşılaşmaları gibi dinamik sahnelerin olağanüstü akıcılıkta görüntülenmesini sağlıyor.

Ultra ince tasarım
Samsung tasarımcıları gelişmiş LED teknolojisini kullanarak son derece hafi ve ince bir televizyon yaratıyorlar. Ama asıl yenilik Samsung LED TV'nin adeta bir tablo gibi duvara monte edilebilmesinde. Samsung LED televizyonlar çevresine kolayca uyum sağlayarak dekoratif görüntüsüyle herkesi kendine hayran bırakıyor.

Kristal tasarım LED TV
Su damlasının güzelliğinden ilham alınan Samsung'un patentli Kristal Tasarım LED TV çerçeveleri adeta bir su damlasının güzelliğini yansıtıyor. Bu da olabildiğinde doğal görünen, aydınlık, net ve eşsiz Kristal Tasarım kalitesi ile pürüzsüz çizgiler, yumuşak bir şeffaflık ve göz kamaştırıcı renk geçişleri sağlıyor.
Çevre dostu LED TV
Çevre koruma konusunda son derece duyarlı olan Samsung'un yeni LED teknolojisi insanın doğaya verdiği zararı en aza indiriyor, enerji kullanımı ve kullanılan malzeme konusunda büyük tasarruf edilebilmesini sağlıyor. Ayrıca LED TV'ler Avrupa Birliği tarafından her üreticinin hayali olan Eko-Label onayına sahipler.

Çevreci üretim
Samsung LED TV üretiminde kullanılan daha verimli LED ışıklar ve geliştirilmiş optik yapısı sayesinde enerji tüketimi %40 oranında azaltılıyor. Ayrıca LED TV'lerin üretimi sürecinde daha yeşil malzemeler kullanılıyor, karbondioksit ve uçucu organik bileşik salınımı azaltılmış sprey boya ise kullanılmıyor.

 

Medi@ 2.0 interaktif bağlantı
Samsung LED TV'lerde bulunan geliştirilmiş Medi@ 2.0 teknolojisi, önceden yüklenmiş, sizin oluşturduğunuz ya da indirilebilir içerik veya verilere hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Kablosuz bağlantı sayesinde bilgisayarınızdaki filmleri televizyonunuzdan seyredebilir, internet üzerinden videolara veya indirilmiş içeriklere erişebilirsiniz. USB girişleri ile dijital fotoğraf, müzik ve filmlerinize kolayca ulaşabilir, önceden yüklenmiş içerik kütüphanesi ile eğlenceye bambaşka bir boyut kazandırabilirsiniz.

LED TV özellikleri
• 1920 x 1080p Full HD çözünürlük
• LED ultra ince yeni Kristal TV Tasarım
• Mega Kontrast
• 100Hz Motion Plus
• Ultra Clear Panel
• Wide Color Enhancer Pro
• USB 2.0
• Medi@ 2.0
• Kablosuz DLNA
• İçerik Kütüphanesi